Залишити запит

Які казки читати дитині?

Які казки читати дитині? Всім відомо, що перша книга для всіх це народний фольклор. Він знайомить з реальними ситуаціями навколишнього світу, прищеплюючи нові цінності життя, і формує характер. Традиційні народні казки простіше доносять необхідну інформацію, ніж нудна нотація пильних батьків. Наприклад, малюк швидше зрозуміє, чому треба слухати дорослих, вчить не знайомитись на вулиці з чужими людьми, не відкривати двері стороннім.Основою в даному випадку виступає правильно підібрати матеріал для читання, де мораль буде чітка і зрозуміла. Звідси і випливають перші питання: які розповіді обрати? Як з їх допомогою виховати?

Як обрати літературу?

Вибір казкової літератури варто проводити з серйозністю. Тут спочатку все залежить від віку малюка, тому що матеріал повинен бути цікавий слухачеві, щоб ужастики Братів Грімм не потрапили однорічній дитині, а «Вовк і семеро козенят» дошкільнику. Такий поділ відбувається не тому що є погані і хороші небилиці, просто кожна вікова категорія має свій список літератури для вивчення.

Поради для батьків з вибору літератури.

-Зверніть увагу на характер і темперамент свого обдарування. Активним дітям краще розповідати спокійні історії. Якщо малюк розбалуваний і постійно пустує - не читайте книги про хуліганів, якщо звичайно хуліганство в оповіданні не підлягає покаранню. При цьому він повинен винести мораль про можливість покарання.

-Читайте повісті - страшилки. Багато батьків ігнорують даний вид казкового фольклору, і це марно. Якщо показувати прекрасний світ з добрими людьми, в майбутньому він не буде готовий зустрітися з жорстокими моментами сучасного світу. Звідси піде розчарування і образа. Але не забувайте про вік, дуже важливо навчати малюка, а не залякувати. Щоб не помилитися у виборі, для початку прочитайте повість самі, і подивіться на зміст очима підростаючого покоління. Якщо з'являються будь-які сумніви, краще відкладіть розповідь до того часу як дитина підросте.

Казки варто читати для малюків різного віку.

-Діти до трьох років Нескладний зміст в коротких обсягах, легко вловимий сенс, прості і зрозумілі слова. Героїв краще сприймаються тварини, дорослі і діти. Читати з виразом, не поспішаючи, щоб маленьке диво легко представило описувані сюжети. У цей період основним завданням батьків є прищепити любов до літературного мистецтва. Спробуйте зацікавити незвичайними сюжетами, часом навіть розігруючи сценки, щоб яскраво і вільно малюк відчував себе при знайомстві зі світом творчості. Потрібно читати ті казки, які їм будуть, не тільки подобатись, але і будуть зрозумілі.

- Діти від трьох до семи років Малюки дошкільного віку сприймють більш складні історії, тому обсяг розповіді може бути значно більше ніж раніше. Хоча намагайтеся підібрати також простий сюжет з головними персонажами, де сюжетна лінія доступна, а мовні звороти прості для читання, при цьому сюжети повинні бити неймовірно цікавими.

Після читання не забувайте обговорити казку з дитиною, запитайте його, які моменти запам'яталися найбільше і який повчальний урок він виніс із почутої історії.

За матераілами сайту Tale for childe